Zbraňová amnestie

25.01.2021

PRACHATICKO - 25/1 2021 - 9:43 - Prachatické policejní službě pro zbraně a střelivo opět bude možné odevzdat beztrestně zbraně, na které majitelé nemají doklady.

Text: TOMÁŠ PŘIBYL

Poslední lednový den vstupuje v platnost novela zákona o zbraních a střelivu, která opět dává možnost takzvané zbraňové amnestie. Poslední se uskutečnila před sedmi lety. - Jde o možnost odevzdat beztrestně na jakýkoli útvar Policie České republiky zbraně a střelivo podléhající registraci, kterou majitelé doma přechovávají bez platných dokladů.

"Osoby, které doma vlastní zbraň, jenž podléhá registraci, je odevzdají na kterémkoliv útvaru policie. Zde jim vystaví potvrzení a následně budou vyzváni odborem služby pro zbraně a bezpečnostní materiál k podání informace, zda se rozhodli zbraň zlegalizovat tím, že jim budou vystaveny příslušné doklady nebo zbraň již nebudou chtít a předávají ji do vlastnictví státu. Akce se samozřejmě nevztahuje pouze na zbraně kategorie A, A-1, B anebo C, ale také jejich hlavní části nebo střelivo," vysvětlil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Prachatický odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál sídlí v budově obvodního oddělení a kriminalistů naproti poště na adrese Pivovarská 4. Zbraňovou amnestii bude možné využít půl roku do konce července.  

Zdroj: https://www.prachatickonews.cz/0-zpr/zpr949.htm