Trousíme se na Kleť

04.09.2021

Už máte program na sobotu 11. září 2021? Ne? Zúčastněte se charitativně-společenského výletu Trousíme se na Kleť! Svou účastí podpoříte pacienty s roztroušenou sklerózou a zároveň uděláte něco i pro své zdraví.

Již 2. ročník charitativně společenského výletu na podporu lidí s roztroušenou sklerózou (dále RS), který pořádá regionální organizace ROSKA České Budějovice, se letos uskuteční 11. září 2021.

Start je od 9.00 do 15.00 hodin na parkovišti Krasetín, pod horou Kleť. Zde, po registraci a zaplacení startovného, obdrží účastníci startovní čísla a vyrazí na vrchol hory.

Způsob zdolání vrcholu je na každém účastníkovi, zda půjde přímo pod lanovkou, či procházkou po stezce, anebo dá přednost výhledu při jízdě lanovkou. V cíli na vrcholu hory Kleť bude čekat občerstvení. Je připravena bohatá tombola a zúčastnit se jí bude moci každý, kdo odevzdá správně vyplněný kvíz.

Tombola bude mít čtyři slosování a to v 11.00, 13.00, 15.00 a 17.00 hod., aby šanci na výhru měli ti, co přijdou ráno, i opozdilci, co vyrazí až odpoledne. Dárky do tomboly věnovali podporovatelé a partneři a jsou opravdu zajímavé - např. vouchery na virtuální realitu, oděvy, kosmetika, dárkové koše, voucher na víkendový pobyt v penzionu v Českém Krumlově a mnoho dalšího.
K odpočinku i pro dobrou náladu bude hrát kapela Danger rock a pro děti je připravena lesní pedagogika ve spolupráci s Lesy ČR. 

"Na akci "Trousíme se na Kleť", je krásné to, že vystoupat na vrchol může úplně každý. Tady totiž není podstatné podávat kdovíjaké výkony, nejde o čas ani o způsob, jakým horu Kleť pokoříte. Důležité je, zúčastnit se a to třeba i s handicapem. Odměnou všem, kteří přijdou, je dobrý pocit, že někomu pomohli v zápase s nemocí, která je překážkou, ale možná i výzvou pro každého pacienta s diagnózou roztroušená skleróza, stejně jako hora Kleť. Cílem akce "Trousíme se na Kleť" je vyvracet nepodložené mýty spojené s touto nemocí a upozornit na to, že pohyb je pro lidi s RS prospěšný, ba nutný. Stejně jako pro zdravého člověka.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/akce/trousime-se-na-klet-1