Prachatice vybraly nový visuální styl a také logo

27.03.2022

Prachatická radnice má nový visuální styl a logo. Ve středu bude představeno zastupitelům a tím i veřejnosti.

Text: TOMÁŠ PŘIBYL

Práce na hledání nového visuálního stylu a loga začaly v Prachaticích loni, kdy se na to městu podařilo konečně získat dotaci. V létě odstartovala příprava podmínek soutěže. "Již v dřívější době jsme cítili, že současný grafický manuál, dle kterého městský úřad postupuje a komunikuje s veřejností, není dostačující a bude nutné jej aktualizovat či zcela přepracovat," vysvětlil tehdy důvody pro prachatickoNEWS.CZ vedoucí kanceláře starosty Milan Batista.

"Smyslem je získat prvek prezentace města odpovídající aktuálnímu grafickému diskursu, vytvořit manuál pro aplikaci nového jednotného visuálního stylu města Prachatic a zajistit jeho postupnou implementaci do života města a městského úřadu," takto definovaly cíle soutěže její zadávací podmínky.

Do soutěže se nakonec sešlo v řádném termínu sedm návrhů a výběrová komise složená i z odborníků pak vybrala po dvou kolech jako vítězný návrh studia Dipozitiv s cenou 423 500 korun včetně DPH. Ve středu 30. března s ním budou na svém jednání od třinácti hodin v Národním domě seznámeni zastupitelé. Návrh tu podrobněji vysvětlí zástupci studia.

Nám se podařilo exkluzivně návrh získat v předstihu a přinášíme jeho hlavní prvky.

Více zde: https://www.prachatickonews.cz/0-zpr/zpr1627.htm