OČKOvací centrum v Prachaticích

04.02.2021

V pondělí 18. ledna schválil Krizový štáb Jihočeského kraje objekty, kde se bude očkovat veřejnost proti covidu-19.

Velkokapacitní průtoková očkovací centra se staví ve všech okresních městech. Zprovozněna budou postupně jak bude dokončována jejich výstavba. Spuštění ostrého provozu se odvíjí od distribuce vakcín do Jihočeského kraje. OČKO centra jsou vždy dispozičně podobně řešena. Obdobné je i vybavení. Vždy musí být co nejvyšší průtok očkovaných: lidé musí projít registrací (konzultace s lékařem v případě potřeby) - očkovacím boxem - následně vstoupí do čekárny s výdejem potvrzení o provedeném očkování.

Výstavba všech očkovacích center je koordinována Jihočeským krajem. Proces očkování v očkovacích centrech zajišťuje krajská a šest okresních jihočeských nemocnic. De facto se jedná o detašovaná pracoviště nemocnic, která mají statut zdravotnického zařízení. Koordinaci očkování v celém regionu řídí krajský koordinátor očkování, který byl určen hejtmanem. V případě kraje se jedná o zaměstnance Jihočeského kraje na pozici zdravotního rady. Očkovacím centrem v Prachaticích je Park hotel.

Zdroj: 
https://www.kraj-jihocesky.cz/jaky-je-stav-jihoceskych-ocko-center-budejovice-funkcni-hradec-dokoncen-prachatice-pred-dokoncenim
a
https://upload.wikimedia.org/ (foto)
a
MÚ Prachatice (video)