Očkovací centrum v Pt

21.01.2021

PRACHATICKO - 19/1 2021 - 10:18 - Jihočeský kraj vybuduje očkovací centrum pro obyvatele Prachaticka a Vimperska v prachatickém Hotelu Park.

Text: TOMÁŠ PŘIBYL

Jihočeský krizový štáb včera vybral místa, kde vybuduje plánovaná krajská očkovací centra. V Prachaticích vznikne v Hotelu Park. Zatím tu probíhá očkování proti covidu v místní nemocnici. Ta bude mít provoz OČKOcentra v Hotelu Park na starosti. Jihočeský kraj si hotel kvůli vytvoření centra pronajme.

Jihočeský kraj se chová v reakci na objevení nového respiračního onemocnění zvaného covid značně nezávisle na vládě a připravuje vlastní očkovací strategii. Její součástí bude velké očkovací centrum na budějovickém výstavišti a šest dalších v okresních městech.

"Zahájení provozu vakcinačního centra v Českých Budějovicích odstartuje zkušebním provozem dnes. Do konce týdne bude zahájení v Písku a v Táboře. Očkovací centra v Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Prachaticích a Strakonicích se momentálně připravují a v nejbližších dnech započne jejich výstavba," uvedl jihočeský hejtman Martin Kuba s tím, že ke konci února už by měla být všechna OČKOcentra v provozu.

Pokyn hejtmana, kterým se OČKOcentra zřizují, zatím počítá s tím, že budou v provozu do konce června. Smlouva na pronájem Hotelu Park bude podle zveřejněného pokynu uzavřena se společností SUN-HOUSE Ovesné. Tu v roce 2001 založilo v Českých Budějovicích několik společníků. Později společnost sídlila také v Chrobolech a od konce roku 2019 je jejím jediným společníkem a jednatelem pětačtyřicetiletý prachatický občan Petr Solar. Hotel disponuje zřejmě největším sálem v Prachaticích a dostatkem parkovacích míst ve svém okolí.

Zdroj: https://www.prachatickonews.cz/0-zpr/zpr940.htm