Bílá stopa upravena

03.02.2023

V okolí Prachatic a Libínského Sedla jsou aktuálně projeté běžkařské trasy.

V pátek 3.2.2023 proběhlo v dopoledních hodinách protažení všech běžkařských tras v okolí Prachatic. Nově byly vytvořeny další okruhy na louce nad Libínským Sedlem, jeden z nich i na bruslení. Přidali jsme rozšíření stop v místech, kde to terén dovoluje, na Velkém libínském okruhu navíc přibylo přes 1,1 km, který je určen běžkařům vyznávajícím bruslařský styl. Pracovníci Sportovního zařízení města navíc prořezaly polomy a ohnuté stromy na trase, a tak je vše bezpečně sjízdné. Doporučená parkoviště: Libínské Sedlo nebo "Sedýlko".

Kvalita stop v okolí Libína je výjimečná, proto neváhejte a rychle do stopy!

Souhrn tratí:

Tankovka - délka 4,7 km, 159 metrů nastoupáno (jednosměrně na Libínské Sedlo) - upraveno na klasiku, horší místní kvalita stop, sjízdné.

Libínské Sedlo, velký okruh - délka 1,9 km, 26 metrů nastoupáno, upraveno na klasiku, kvalita výborná.

Libínské Sedlo, okruh pro bruslení - délka 1,26 km, 20 metrů nastoupáno, upraveno pro bruslení, kvalita výborná.

Spojka - propojení tras směr Libín ze Sedla - délka 523 metrů, 50 metrů nastoupáno - většina upravena bez stopovače, dobře sjízdné, ale strmé.

Velký libínský okruh - 3,3 km (+možný sjezd po zasněžené silnici), 99 metrů nastoupáno, upraveno pro klasiku + úsek (1,1km) od silnice i pro bruslení, kvalita výborná.

Rohanovské skály - 3,38km (jednosměrně), 53 metrů nastoupáno, upraveno na klasiku, kvalita výborná.

Průjezd rolby je zaznamenám v naší mapě (zde: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1jGTIBeSdE_d4c7aGuCHljOaKoiOcW7w&usp=sharing) , ale také je vidět zevrubně v portálu mapy.cz. Prozatím portál mapy.cz nezaznamenává průjezd mimo cesty, ale pracujeme na aktualizaci jejich mapového podkladu.   

Zdroj: https://www.prachatice.eu/bila-stopa-upravena/d-42714