Automobilové veterány přijedou do Prachatic

08.09.2021

Milovníci veteránů si přijdou na své v pátek 10. září. Do Prachatic opět zavítají stroje, které psaly automobilovou historii.

Dvanáctý ročník South Bohemia Classic, mezinárodní setinové rallye klasických vozidel, sem zavede rekordní počet 160 posádek z několika evropských zemí.

Hodnotné skvosty začnou do centra města přijíždět ve směru od hráze husinecké přehrady kolem 18:45. Nejzajímavějším místem ke sledování historických klenotů na čtyřech kolech bude Velké náměstí. Na dlážděném prostranství před radnicí bude umístěna časová kontrola, kam posádky přijedou s dostatečným předstihem. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou šanci si všechny veterány prohlédnout zblízka. Po krátké pauze účastníci projedou Dolní branou a přes Libínské Sedlo budou pokračovat dále po trase první etapy, která měří více než 160 kilometrů.

XII. South Bohemia Classic 2021, největší tuzemská setinová rallye, odstartuje v pátek v 16:30 na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. a trasa vede přes Holašovice, Vodňany či Prachatice.

Více informací je průběžně zveřejňováno na www.southbohemiaclassic.cz.

Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport
Foto: Petr Skřivánek 
Zdroj: https://www.prachatice.eu/automobilove-veterany-prijedou-do-prachatic/d-38103