Ateliér Seidel se chystá do Prachatic

14.08.2022

I letos o prázdninách se na Prachaticku objevuje Muzeum a fotoateliér Seidel, který vám udělá fotografii v secesním stylu.

Dne 13. srpna zavítaly pracovnice Muzea a fotoateliéru Seidel z Českého Krumlova opět do muzea ve Volarech. Muzeum, které představuje a ochraňuje sbírky fotografií Seidelových, takto objíždí náš region a zve na focení v secesním stylu podle vzoru otce a syna Seidelových. Ti fotili Šumavu a život i lidi na ní na přelomu 19. a 20. století a z jejich tvorby se dochovala rozsáhlá sbírka snímků.

Vznikají při tom fotografie, které mají styl a úroveň a upomínají i na dobu, kdy krása ještě nebyla pojímána tak technicistně nebo čistě pocitově jako dnes, ale šlo o něco vyššího. Navíc se na těchto akcích dá zažít také hodně legrace a radosti při aranžování zejména rodinných fotografií.

Další taková příležitost se přitom chystá v Prachatickém muzeu na Velkém náměstí. Muzeum a fotoateliér Seidel sem přijede se svým fotokoutkem v sobotu 27. srpna. Začátek fotografování je tu naplánován na desátou hodinu dopolední.

Zdroj: https://www.prachatickonews.cz/0-zpr/zpr1776.htm