PŘEHLED AKTUALIT

Vážení občané, pokud máte zájem pomoci majitelce shořelé chalupy čp. 135 ve Vitějovicích, dáváme na vědomí, že byl aktivován sbírkový účet u ČS a.s., č.ú. 5843502319/0800. Účet je vedený na obec Vitějovice a je schválený KÚ Jčk. Veškeré finanční prostředky zaslané na účet budou poukázány majitelce nemovitosti čp. 135. Sbírka bude prováděna od 01....

Letošní vítání občánků, které se původně mělo uskutečnit v květnu, bylo vzhledem ke karanténním opatřením přesunuto na září, tedy pouhý týden před dalším uzamčením akcí.

Obec Nebahovy nechala opravit část obecní komunikace v délce cca 300 m "na Plzel" v místní části Kralovice.

PES

20.11.2020

Protiepidemický systém České republiky. Jeho součástí je pravidelné vyhodnocování míry rizika nákazy koronavirem v rámci pětistupňové škály. Ke každému stupni je přiřazena sada restrikcí.

17. listopad 1939: Po předchozích protinacistických protestech uzavřeli nacisté 17. listopadu české vysoké školy, což doprovázelo rozsáhlé zatýkání. Nacisté popravili devět studentských vůdců a dalších více než tisíc studentů bylo transportováno do koncentračních táborů.

Festival věnovaný vesmírným technologiím, kosmickému vzdělávání i businessu

Česko se zmítá ve spleti koronavirových opatření, která se mohou i nadále zpřísňovat. Parazitolog Jaroslav Flegr aktualizoval v návaznosti na současný stav pandemie své desatero rad, které by měly omezit riziko nákazy koronavirem na minimum, a zveřejnil tak na svém Facebooku tzv. dvanáctero.

Anketa prachatické oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory Firma a Živnostník roku 2020 zná své vítěze. Letos jsou mimořádně tři. Ocenění Firma roku obdržela společnost Prima Agri PT a.s., zabývající se zemědělskou prvovýrobou. Nejlepším živnostníkem se stal podnikatel Richard Fiala z Prachatic, zaměřující se na stavební práce. Porota...