O téměř 80 tisíc návštěvníků přišla Jihočeská zoologická zahrada v Hluboká nad Vltavou v uplynulém roce kvůli koronavirové pandemii. Zároveň tím utrpěla finanční ztrátu na vstupném ve výši šest milionů korun. Vyplývá to z porovnání statistických údajů za roky 2019 a 2020. Díky rozvolňování protiepidemických opatření se její brány pro veřejnost opět...

Dne 1. 4. 2021 vyhlašuje Jihočeský vědeckotechnický park, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem další ročník regionální soutěže podnikatelských nápadů Jihoczech.

Jestli se chcete držet i během pandemie velikonočních tradic, každý sváteční den byste měli jíst jinou sladkou dobrotu. Kromě Velkého pátku, kdy by měl být půst. Upečte si beránka, mazanec nebo jidáše.

Letos připadá Světový den spánku na 19. března, mottem akce je slogan: "Pravidelný spánek - zdravá budoucnost".

V pondělí 22. března 2021 uplyne jeden rok od úmrtí první oběti koronaviru v naší zemi. Česká biskupská konference se připojuje k občanské iniciativě "Minuta ticha", a prosí duchovní správce, aby v pondělí 22. března od 12.00 hodin nechali znít kostelní zvony jako připomínku za oběti nemoci covid-19.

Česká pošta informuje, že až do odvolání bude doručovaná pošta určená do osad Zdenice, Jelemek, Kralovice a Lažišťka uložena přímo na Poště Nebahovy, kde je možné si ji vyzvednout.

V prachatické nemocnici byl dne 8. března 2021, tedy na Mezinárodní den žen, plně zprovozněn 79. babybox v České republice. Informoval o tom otec všech českých babyboxů Ludvík Hess. Pořízení posledního zbývajícího jihočeského babyboxu podle jeho slov financovali šlechetní regionální a další dárci, mezi kterými nechybí ani Obec Nebahovy, která jej...

Vážení spoluobčané,
prosím, vezměte na vědomí, že je od 8. března 2021 (do odvolání) pro nemoc dočasně uzavřen obchod s potravinami v Nebahovech.
V případě potřeby je možné zajistit dovoz nákupu a léků přes OÚ Nebahovy - koordinaci zajišťuje starosta obce (+420 724 191 818).