PŘEHLED AKTUALIT

PRACHATICKO - 25/1 2021 - 9:43 - Prachatické policejní službě pro zbraně a střelivo opět bude možné odevzdat beztrestně zbraně, na které majitelé nemají doklady.

Ministerstvo zdravotnictví představilo upravený centrální rezervační systém, který reaguje na situaci s nedostatečnými dodávkami očkovací látky ze strany dodavatelů. Oproti původní verzi si zájemci o očkování mohou od 22. ledna konkrétní termín rezervovat až v momentě, kdy na jejich vybraném očkovacím místě budou dostupné očkovací látky, o čemž...

Dovolujeme si Vás informovat o projektu, který vznikl na podporu osob, které pečují o někoho blízkého.

PRACHATICKO - 19/1 2021 - 10:18 - Jihočeský kraj vybuduje očkovací centrum pro obyvatele Prachaticka a Vimperska v prachatickém Hotelu Park.

Ministerstvo zdravotnictví v pátek 15. ledna v 8 hodin spustí pro vybranou skupinu populace nový centrální rezervační systém pro očkování proti covid-19. Hlásit se mohou lidé starší 80 let přes web nebo telefonní linku 1221. S přihlašováním jim mohou pomoci další osoby, například příbuzní, ale také jejich praktičtí lékaři.

Vážení spoluobčané, poplatky obce za svoz odpadu a za psa je možné zaplatit na Obecním úřadě nebo na účet obce 6024281/0100.

Výše poplatků zůstává pro letošní rok stejná, a to odpad 400,- Kč/osoba (samota 200,- Kč/osoba) a za psa 200,- Kč/pes (pes samota 100,- Kč/pes).

Dle schválené vyhlášky obce by měly být poplatky uhrazené do 30....

Stavba velkokapacitního očkovacího centra pro veřejnost, která se bude chtít vakcinovat proti covidu-19, začala v Českých Budějovicích v úterý 12. ledna. Jedná se o první zařízení svého druhu v Jihočeském kraji a vyroste v Pavilonu T1 na českobudějovickém výstavišti. Potvrdil to hejtman Martin Kuba.

Vybereme si vhodné místo k pozorování - nejlépe krmítko s pestrou nabídkou potravy.Kdykoliv v průběhu 8.-10. ledna 2021 sčítáme ptáky po dobu jedné hodiny.U každého druhu zapisujeme vždy nejvyšší počet jedinců spatřených najednou. Vidíme například tři sýkory modřinky, za chvíli je jich tam šest a po chvíli už jen jedna? Zapišme si u modřinky...

Masopust

07.01.2021

Pod názvem Masopust se rozumí dlouhé období, které trvá již od Tří králů (ty najdete v kalendáři 6. ledna) až do začátku postního období, tedy do Popeleční středy. A to už jsme až u Velikonoc...

Jarní úklid

07.01.2021

Hlavním jarním úklidovým dnem v roce 2021 bude sobota 27. března.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun (v roce 2020 to bylo přes 130 milionů, za celou dobu existence sbírky už 1,5 miliardy korun).

Obrovská plocha Lipenské nádrže poskytuje v zimních měsících ideální podmínky pro bruslení na zamrzlé hladině. Lipno pravidelně zamrzá od prosince do března. Bruslařům i běžkařům jsou k dispozici pravidelně upravované trati a ovály v Horní Plané, Frymburku a Lipně nad Vltavou, které jsou při příznivých podmínkách navzájem propojeny.

Vážení spoluobčané,
jménem obce Nebahovy a jménem svým Vám všem přeji klidný advent, požehnané Vánoce, o svátcích rodinnou pohodu, a ať každý pod vánočním stromečkem nalezne to, co očekává. A do nastávajícího roku 2021 Vám přeji splnění Vašich přání, optimismus, toleranci, porozumění, lásku a především pevné zdraví.